Egy méltatlanul elkaszált sorozat befejezésének fordításáról lenne szó
  • bigapó
    #24
    5.kérdés: Nem tudod megállás nélkül üldözni a fickókat, ugye?

    Biztos vagyok benne, hogy hasonlóval foglalkoznak "A szökés" írói is. Ha úgy nézzük, megkönnyebültem, hogy nekem nem kell hasonló következményekkel számolnom. De a válasz nem, nem fogjuk állandóan üldözni őket. Lényegében a 2.szezon nyitóepizódjában mikor látjuk felrobbanni a limót, Will és a fiúk menekülnek Freed emberei elől (és New Yorkot a Portás segítségével?!). Jay, Tyler és Will egy vasútállomáson kötnek ki, ahol Will felugrik egy tehervonatra, majd segítséget nyújt Jay-nek, de közben ezt mondja: "Jobban járnánk, ha szétválnánk. - Ezt most nem mondod komolyan, ugye?" kérdez vissza Jay. Ebben a pillanatban dőlne el a második évad sorsa, Will kinyúl és felsegíti barátját a vonatra, hogy együtt keressék meg az igazságot. Ezután ahogy a vonat "kicsattog" New York-ból a kép elsötétülne. A kép visszatér, három hónappal később járunk, egy koszos bányavárosban, Colorado-ban. Egy szobában a tévé éppen a Dexler bombázásról értekezik, hivatalos értesülések szerint három közel-keleti terrorista gyanusítható az esettel. A bányába induló munkások között felfedezzük Will Traveler-t..és igen, a külseje megváltozott. Kiderül, hogy Jay, Tyler és Will nem hagyták el az országot. Egy kisvárosban lézengenek a semmi közepén. Ezeknek az embereknek újból az események közé kell vetniük magukat, hogy kiderítsék mi az igazság a bombázásról és a Negyedik Ágról.