• Komolytalan
    #19
    Azért arra kíváncsi lennék, hogy milyen területet vizsgáltál meg, hogy ezt így általánosan kijelentsd. Szerintem ez a "sz.r a föld, azért sz.r a gyümölcs is" dolog leginkább a GMO lobby érdekeit szolgálja, mert majd ők létrehoznak olyan paradicsomnak látszó műanyagot, amiben lesz minden aminek lennie kell, ráadásul kőolajjal átitatott táptalajban nő fel frankón, hogy dupla legyen a haszon. A mezőgazdaság már csak olyan, hogy a földből kiveszi a tápanyagot, és belerakja a növényekbe. Ezt utólag vissza lehet pótolni. Tudom hogy meglepő lesz, de nem csak nitrogén tartalmú műtrágyák vannak, hanem van sok más is, sőt van szerves trágya is többféle. Más kérdés, hogy a nitrogén a legolcsóbb, meg ettől nő a növény nagyra, vagyis ha olyan szerződést kötnek a termelővel, hogy a paradicsom kilójáért fizetnek, és nem vesznek belőle mintát, hogy az egyes hasznos összetevők milyen arányban is vannak, akkor a termelő nyilván k.rva nagy piros lufikat fog termelni, vízzel töltve, és ezt adja el paradicsom gyanánt. 80Ft/kg felvásárlási árért nehogy már lóf.sznál is többet akarj. Magának meg termel normálisat egy kis parcellán, ugyanaz a termelő. Viszont ha a felvásárló (végső soron az üzlet ahol veszed) megköveteli a minőséget, akkor minőségi cuccot termel neki is, drágábban. Ez nem egy 21. századi találmány, mert mióta eszemet tudom (80-as évek eleje) pl borszőlőt cukorfok alapján áraztak be az átvevők. Ugyanezt meg lehetne csinálni minden mezőgazdasági terméknél, ha igény volna rá. Más kérdés, hogy lehet lenne 4x ilyen drága ugyanaz a gyümölcs. Hát igen, nem kell plazmatv-t venni, meg ódi kotrót státuszszimbólumnak - 80-as években sem vettünk, viszont volt normális gyümölcsünk, relative drágán.