Városépítés kicsit máshogy
  • jarodino
    #76
    Üdv mindenki!
    Látom vanegy kis akadás a dolgokban :)
    Én már felhúztam egy teljes házat cakk pakk de sajnos az összeggel is meg a napokkal is tulléptem a keretet ugyhogy a mission failed lett :)
    No de mig ide eljutottam gondoltam leirom mit hogyan és miért saját kutfőből :)
    No elösször is látom sokaknak gondjuk vna magával a ház megtervezésével :)
    No igen ezzel én is vacakoltam nem keveset mire rájöttem hogy müködik a dolog.
    Én ugy csinálom hogy már a legelején teljesen "megtervezem" a házat a második képen lévő manussal.
    Max ugye 3 szintes lehet a ház egy emeletnyi mélyen(ez a pince)és az egész házban 5 lakás kell hogy legyen.
    Nos a pinyóba kis lépcső,lift,kémény,szerviz alakut meg egy kicsike(előrtnak megfelelő alapu) pince rész kell.
    A következő szintre már bedobtam két lakást,meg a lépcső(érdemes ugyanoda rakni a lépcsöt ahol a pincébe van) liftet,kéményt,szerelő aknát már nem kell rakni ezeket automatikusan berakja.
    Következő szint ugyanez.
    Eddig van 2 szint 4 lakás.
    Harmadik szintre raktam még egy lakást,lépcsöt és a maradék helyre már tetőt nyomtam.
    Igy megvan a 3 szint és a kötelező 5 lakás.
    az utolsó szintre pedig csak tetőt huztam(ide már nem kell se lépcsö se semmi csak tető)
    Ha mindent jól csináltál a tervező manusnál el is tünik ez a rész és lehet épitkezni kezdeni.
    Az arányokkal kicsit kell variálni mert az előirás az előirás(50min a lakás területe pl).
    Én mindig ugy csinálom hogy elösször az egészet befedem zöldel(corridor) és utánna jöhet a többi ami még kell.