• SityiSXT
    #54
    Én itt lakom Finnországban már több, mint egy éve, és nem mondanám, hogy a finnekre nem jellemző a "szőnyeg alá söprés". A fősulin is és a munkahelyemen is pont azt tapasztalom, hogy ha adott egy feladat vagy probléma, valahogy oldjuk meg, mindegy, milyen eredménnyel (csak legyen kipipálva). Én úgy veszem észre, hogy a finnek egész jól elvannak maguknak és nem nagyon keresik a kihívásokat, viszont eléggé rosszul tolerálják, ha kizökkentik őket a mindennapi rutinjukból. A fősulin én meg egy másik magyar csoporttársam elkezdtünk balhézni egy nyilvánvaló törvénysértés miatt (kötelező tárgyat akartak oktatni úgy, hogy a tananyag 95%-a csak finnül volt hozzáférhető, holott mi angol nyelvű képzésre járunk), és a finn csoporttársaink nemigazán voltak a helyzet magaslatán - értsd: nekünk privát megmondták, hogy szolidarítanak, de csak 2 csaj volt hajlandó velünk jönni a tanszékvezetőre borítani a tyúkólat. Az indok: ők olyan kultúra, hogy kerülik a konfrontációt. Ennek fényében pláne érthetetlen számomra, ami történt...