• hypno
    #70
    20 évvel ezelőtt, ha év közben a családnak más városba kellett költöznie, az ottani iskolában egy leckével tartottak előrébb, vagy hátrébb, mint a másik városban.

    Most olyan iskolát is találni kell, ahol ugyanabból a könyvből tanulnak.

    Na ez a probléma.

    Biztosan sokan ismeritek a következőket:

    Változnak az idők...Változnak a feladatok...

    Elemi iskola, 1915:

    A gazda elad egy zsák krumplit 6 koronáért.
    A termelési költség 4 korona.
    Számold ki a gazda hasznát!

    Általános iskola, 1950:

    A gazda a TSZCS-nek beszolgáltat egy zsák burgonyát 10.- Ft-ért.
    A termelési költség 8 Ft 50 fillér.
    Mennyi a gazda haszna az egy zsák burgonyán?

    Általános iskola, 1980:

    Az ABC-ben kapható egy zsák burgonya 21.- Ft-ért.
    Ennek az előállítási költsége 18 Ft 70 fillér.
    Számold ki, mennyi a szocialista állam haszna egy zsák burgonyán.

    Általános iskola, 2006:

    Egy agrárközgazdász elad egy adott halmaz subterrain solanum tuberosumot
    egy adott halmaz pénzért (=G).
    G számossága 50. A G=g elemei számára g=G azonosság érvényes.
    A termelési költségek (=H) halmaza 10 elemmel kisebb számosság, mint a G
    halmaza.
    Számítsa ki a H halmaz, mint a G részhalmazának a képét, és adja meg az
    X megoldási halmazt a következő kérdéshez: -->
    Mekkora a nyereséghalmaz számossága?
    Számológép használata nem megengedett!

    Waldorf-iskola, 2006:

    Rajzolj le egy zsák krumplit, és énekelj hozzá egy dalt!

    Nemzetközi iskola, USA, 2006:

    Egy farmer elad egy zsák krumplit 50 dollárért, az előállítási költség
    40 dollár, ebből következően a nyereség 10 dollár.
    Húzd alá a "krumpli" szót, és legalább 15 más kulturkörből származó
    iskolatársaddal beszélgess róla!
    A fegyver használata nem megengedett!