• BlackRose
    #46
    Egyetértenék veled, de szerintem a drogokat nem lehet legalizálni először is semmi erkölcsi alapja sincs a tiltásának. De most tiszta utilitárianista szemszögből, semmit sem értek el vele, azon kívül, hogy mafiát teremtettek akik agyonra gazdagodtak. Még nem voltak a drogok betíltva nem is tudták az emberek mi is az, olyan kevés százalék használta, hogy elenyésző volt, és nem is volt érdemes termelni mert értéktelen gaz volt. Szóval a drogok "legalizálását" nem Soros találta ki, ez még benne maradt a régi időkből amikor még klaszikus liberális eszméket prédikált (persze soha nem volt 100% az). Az a filozófia mi szerint az államnak semmi joga tiltani (rabláson és gyilkoláson kívöl semmit), a klasszikus liberalista - libertárián eszme és semmi köze a drogokhoz, erkölcsi alapú, mi szerint mindenki rendelkezik saját magával és ha önkéntesen ártalmas dolgot vállal az csak az ő dolga. Persze ugyanez az eszme nem ismer állami kötelező biztosítást sem, úgyhogy ha magának árt nem fizeti senki más helyette a kárt.

    Különben a Bagoly mondja verébnek-kel tökéletesen egyetértek. :) És végül drogot soha nem használtam, nem dohányzok és részeg kb. egyszer voltam 20 évvel ezelőtt :) de ha valakinek az kell akkor az legyen az ő dolga, felnött ember álljon a saját lábán.