• Gatts
    #20
    A1274815 már írta, hogy vannak olyan gyártók, akik OS nélkül, vagy esetleg Linux-szal adják a gépeiket. Sajnos ilyennel eddig nem találkoztam. Épp mostanság szeretnék venni egy komolyabb notebook-ot és rengeteg gyártót és lehetőséget néztem meg, de ezzel a lehetőséggel nem találkoztam eddig. Persze ahogy írta, csak "néhány márkásabb gyártó" ragaszkodik a Vistához, nem muszáj náluk gépet venni. Azért egy ilyen nem két filléres tétel esetén nem feltétlenül választanék valami névtelen gyártót, hanem lehetőség szerint olyat ami megbízható, jók a szervízmegoldásaik, egyéb supportjuk, stb. (én konkrétan Dell gépet tervezek, amit éppenséggel lehet XP-vel is kérni, de ezt nem reklámként mondom).
    A kérdésem csak annyi lenne, hogy ha megveszek egy gépet, miért kell nekem fizetni érte a Microsoftnak is, hogy hozzámvágják valamelyik terméküket, amire egyáltalán nincs szükségem (akár XP, akár Vista), miért nem lehet opcióként választani mindenhol a Linuxot, vagy akármelyik másik OS-t? Nem pont ez lenne a trösztellenesség lényege?