• BlackRose
    #4
    "A volt first lady az internet jelenét a 30-as évek elektromossági programjához hasonlította. A szolgáltatók akkor sem kívánták bevezetni az áramot azokban a régiókban, ahol nem ígérkezett profit. Az internetes cégek ma New Yorkban például ugyanígy távol maradnak az alacsonyan fejlett, szegény negyedektől, miközben a hatalmas hasznot jelentő manhattani fejlesztések terén kíméletlen verseny folyik."

    És miért van ez így? Nem a szabad piac a hibás, hanem mert az állam a nagyvárosokban előnyben részesíti a dolgokat (adó kedvezmény, különböző "programok", lobby lehetőség, stb.) ugyanakkor a fedezék nélküli pénz alapjában a nagyvárosokban koncentrálódik, vagyis ugyanazért a melóért egy nagyvárosban sokkal többet lehet kapni mint egy kisvárosban, ami persze nem logikus, és csak az értéktelen papírpénz miatt lehetséges.

    Na mindegy én azt javasolnám Clinton néninek, hogy mielőtt ilyen 300+ millió ember életét befolyásoló "Kapcsolj!" dolgokkal akar mindenkinek jót csinálni, tanulja meg a gazdaságot és ne felejtse el, hogy ha váletlen (ugye ez mennyire lehetetlen egy modern politikus esetében) na de mégis ha véletlen hibázik akkor 300+ millió embernek rosszat csinál. Szóval ezért nem jó a központizálás, ezért kell mindenről lokális szinten dönteni azoknak akik közvetlenül éríntettek, és igy ha hibáznik is csak korlátolt területen saját maguknak okoznak gondokat.

    Szóval nem tudom az öreg Clinton elég OK elnök volt, de a Clinton néni szerintem egy neocon aki felszívta a szocialista eszméket és ugye tudjuk kik voltak ilyenek a történelem során és milyen károkat szenvedett az emberiség a szuperbiztos megkérdőjelezhetetlen politikájuk miatt.

    Az pedig, hogy az Internet a fejlődés kulcsa... szóval hozátenném, hogy a fejlődés EGYIK kulcsa, vagyis van még sok más kulcsa is a fejlődésnek és nem szabad azokról sem megfeledkezni, nem szabad a többi kulcsokat a háttérbe szorítani mert a fejlődés sok mindentől függ, és ezt csak úgy tudjuk biztosítani ha a szabad piacra támaszkodunk, mert az pontossan el tudja osztani az erőforrásokat a kulcsok között úgy, hogy mindegyik a fontosságával arányosan legyen támogatva és egyetlen egy se maradjon ki a játékból. Miért ilyen nehéz megérteni, hogy túl buták vagyunk ahhoz, hogy mindent a képletbe zárjunk, hogy az élet és a gazdaság matematikailag kiszámíthatatlanok és ezért lehetetlen őket ilyen kampányoló és embereket meggyőző-férevezető kijelentésekkel vagy akármi más módszerrel irányítani.