• physis
    #23
    Sajnos, egyáltalán nem értek a biológiához, így az öregedés okairól szóló elméleteket csak felszínesen vagy egyáltalán nem tudtam mgérteni.

    Az öregedést evolúcióelméleti okokkkal magyarázó megközelítésről az alábbi összefoglaló írást találtam, előnye, hogy közérthető, és szemléletes analógiákkal próbálja összefoglalni a szakmai részleteket.

    Megítélni, sajnos, nem tudom, szaktudásom hiányában, de pár szóval megpróbálom bevezetni.

    Amikor megszületünk ,testünk jól működik, később ki is fejlődik. Miért "felejti el" az öregedés során a "működést", amit edig már egyszer "megtanult"?

    A részletek szerteágazóak, és sok megközelítés van, az egyik tarthatónak tűnő szemlélet szerint a válasz: a szervezet azért "felejti el" a "már megtanultat", mert valójában nem felejt el semmit, ugyanis valójában meg sem tanulta. Márpedig a meg sem tanult dolgot nem lehet "elfelejteni".

    Az evolúcióbiológiai megközelítést és a részleteket metaforákkal próbálja összefogni a szerző.

    http://www.meucat.com/vi.html

    Őszintén érdekel véleményetek, sajnos, én nem tudom megítélni az írást. Hasonló dolgokat olvastam Steven Pinkerstől, de tudásom kevés, hogy érdemben hozzászólhassak.