• halas34
    #493
    Már megbocsáss, de elég egyszerűen nézed a dolgokat. Mégis miből gondolod, hogy az Izraeli lobbi olyan erős az USA-ban? Szerinted az Izraeliek( itt kell megemlítenem, hogy én hívő katolikus vagyok, és túlságosan nem érdekelnek sem a zsidók, sem az arabok, viszont az olaj ára annál inkább) akik úgymond "hazamentek" annyira élvezik azt ami ott van? Őszintén szólva én nem is nagyon értem őket. Egy csomó zsidó elhagyta eddigi lakóhelyét azért( a Holokauszt túlélőket persze megértem, de az egy másik lapra tartozik), hogy Izraelbe menjen, ahol minden férfi 3, és minden nő 2 évig kötelezően sorkatona( kivéve az ortodox zsidókat) és beköltöztek közel 100 000 000 arab közé. Egyébként meg itt sokkal inkább az amerikai fegyverlobbiról kellene beszélni. Jelenleg az amerikai adófizetők pénzéből támogatják Izraelt, és ez a pénz amerikai fegyvervásárlásokra megy el igen nagy százalékban. Persze létezik izraeli lobbi is amerikában, ami tényleg erős, azonban mindez sokkal, de sokkal öszetetebb annál, mintsem ,hogy a zsidók irányítják a világot. És akkor még nem is beszéltem az amerikai szaúdi lobbiról!