Jelképek, jelképrendszerek - végére járhatunk eredetüknek?
  • blendeguz
    #60
    Ha ebből a szemszögből nézzük, akkor talán nincs is sok értelme a jelképek tanulmányozásának.
    De én úgy látom, hogy sok esetben a jelkép lényege az, hogy ne legyen felismerhető, vagy csak egy bizonyos réteg/csoport számára.
    Vannak olyan nehezen felismerhető, vagy nehezen megtalálható jelek (például műholdas képekről lehet csak látni), melyek nem a nagyközönség számára készültek, de egyértelmű jelekből felismerhető, hogy valakinek készültek, tehát nem a véletlen művei.
    Szerintem ilyen a [URL=http://www.sg.hu/listazas_msg.php3?id=1188900920&no=31]#31-es hozzászólás[/URL]omban említett horogkereszt is,
    és a sokak által kielemzett Washington (D.C. Downtown) településszerkezet is.
    Egyébként ez utóbbit én is észrevettem Google Map barangolásaim során és készülőben van róla egy poszter felbontású elemzés. (Erre még kell kb. egy hét munka, de be fogom linkelni.) Nagyon elgondolkodtató, hogy kik és mi célból készítenek ekkora méretű és ilyen összetettségű (valószínűleg szimbolikus jelentéstartalommal bíró) mintázatot.