• kvp
    #17
    "megbaszhatod ha a te hibádból történik ez véletlenul akkor lottek az adataidnak"

    Igaz, de katonai felhasznalasra tokeletes. Paranoias embereknek is az. Nekem meg a pin kod sem aktiv a telefonomban. Biztos megoldas a personal area network-re alapulo titkositas, amikor a telefon a tulajdonoson levo egysegben tarolja a memoriat tikosito kulcsot, tehat ha megszakad a kapcsolat, akkor nem fer hozza az adatokhoz, jobb esetben meg az os-hez sem. (tehat kikapcsol ha nincs a kozelunkben)

    "Ne keverd itt a dolgokat. Egy mobil pozíciójának körzetét meg lehet mondani a cellainformációk alapján. És akár visszamenőleg is, nemcsak a pozíciót, hanem akár körülbelüli mozgást is (a monori gyilkosság vizsgálatánál is ezt tették)."

    Tovabba ezt haromszogelessel pontositani lehet. A problema, hogy ez aktiv tevekenyseg, tehat ilyenkor a mobil tobbszor is cellat valt (a kozpont utasitasara). Ha lat egyszerre legalabb 3 cellat, akkor van esely a pontos bemeresre. (1-2 meteres pontossaggal, cella helye es cellatol mert tavolsag alapjan) Ez persze kiszurhato es nem lehet folyamatosan csinalni, mert hamar lemerul a telefon.

    A tobbirol meg annyit, hogy a profi bunozok mar reg katonai technologiat hasznalnak, amivel meg az usa sem tud sokat tenni. A tobbiek meg lopott telefonokat, amiket jo esellyel nem figyel senki. Utobbi ellen az egyetlen vedekezes a 100%-os lehallgatas, ami viszont sokba kerul. (bar politikai ellenorzesre is jo, tehat vegulis megeri)