Leárazások viszonylag új vagy jó játékokra
  • Zóanagyvarázsló
    #118
    Én sem akarom itt erőltetni a témát, így csak két megjegyzést fűznék hozzá.

    1. Nem tekintem hülyeségnek vagy csőlátásnak, ha valaki elvi okokból vásárol vagy nem vásárol valahol/valamit. Máshol (szerencsésebb sorsú országokban) ennek megvan a kultúrája. Kár is ezzel itt többet foglalkozni, de hülyeségnek nyilvánítani bizonyos vásárlói magatartásokat (en bloc, lényegében látatlanban), nem tűnik csőlátásnak? Nem vitatkozni akarok (és nem is az én vásárlási szokásaimról van szó), csak nem értek egyet az ilyen jellegű általánosítással.

    2. Szerencsére én még ismerek olyan üzleteteket (bár inkább a múlt idő lenen indokolt), ahol tényleg a vevő az első, nem próbálják átverni az embert, esetleg az eladó és a vevő beszédbe is el is beszélgetnek egymással, ha ráérnek. Régen nem csak törzshelye volt az embernek, de törzsboltjai is, kölcsönös bizalommal az eladó és a vásárló között. Persze ez ma már sokak számára utópiának tűnhet. De ezúttal nem kifejezetten ezt hiányoltam, csak a felvetett témáról jutott eszembe, és természetesen nem is szoftverboltokra gondoltam.