• dez
    #82
    "Életszerűbb? Miért?"
    Hát számodra nem életszerűbb? Tényleg lehet valami a látásoddal. :)
    Fényképszerűbb, sokkal részletgazdagabb, mint mondjuk egy DVD.

    "Mhm ezzel az erővel azt is mondhatom hogy kurvasokan töltenek le dvdt nekik meg nem számit. Ez igy baromság."
    Nem baromság. Akik HD-t töltenek, nyilván számít nekik a felbontás, máskülönben szerinted miért töltenék, túl sok a helyük? :P Másrészről, tényleg többen töltenek le DVD-t, de az már nem olyan biztos, hogy nekik egyátalán nem számít a felbontás, csak pl. sajnálják a helyet, arányrontást, stb.

    "Vegyél BR vagy HDDVD lejátszót."
    Majd veszek, addig is (és utána is) itt a net...

    "Reencode. Miről beszélünk?"
    Ha összébb nyomsz egy anyagot, akár azonos felbontáson, az reencode (kitömörítés, majd újratömörítés). (Pl. DVD9->DVD5, BD->DVD5/DVD9, stb.)

    "Ööö Sin City pl? Bazz mindjárt csinálok egy fényképet ahogy megy a tévén a dvd."
    Na jó, ez eléggé kivételes. Tudsz még többet is? Hány %-a ez az összesnek, 0,00000001?

    "Bazz homályos.... lehidalok mindjárt..."
    Mielőtt adrenalin-sokkot kapsz: ha valami HD-ban semmivel sem élesebb és részletgazdagabb, mint "simán", az igenis homályos, nem gondolod?

    "Tudod mi a homályos? Max a tévéműsor az a homályos."
    A tévéműsor eredeti, stúdiófelbontása ugyanúgy ~720x576, mint a DVD (4:3-ban). Persze analóg csatornákon áthaladva romlik valamelyest.

    "Hm az előbb mintha azt mondtad volna hogy nincs eredetid?"
    Nincs is. Az egyik vinyón van, a másik darabolva DVD-R-eken.

    "Egy irhato DVD 80Ft egy irhato BR 5500."
    Na és? Az átlag nézők a gyárit veszik. (Mellesleg a normális minőségű írható DVD az 120-150Ft. :P)

    "BR filmen semmi magyar content nincs."
    Ezt a baromságot meg honnan szedted? Bazz, meg sem nézted a linkeket, mi? Több filmen ott figyel a magyar 5.1, de legalább egy magyar felirat. Különben sok külföldi kiadáson rajta van egy csomó nyelven a feliratozás.

    "ÉS egyszer sem veszek lejátszót. Majd 20e ftért veszek.
    Akkor egyszer mégiscsak veszel. :)

    "Nekem még jó lesz. Most este is megnéztem két filmet, nagyon figyeltem hogy hol homályos meg hol szar, de nem láttam ilyet rajta. Szar a tévém kidobom a picsába."
    Látom, már csak az adrenalin beszél belőled.

    "Kérdés mit nevezünk otthoni eszköznek..."
    Átlagos CD- és DVD-lejátszók, hangkártyák.

    "Mint ahogy a képminőség sem."
    Mi van? A felbontás nem befolyásolja a képminőséget? Az előbb még a képminőséget tetted meg a HD-s lemezek egyedüli előnyének.

    "Vagy LP alapú..."
    Valóban.

    "Most SDnek a tévéadást mondjuk vagy a dvdt? A sima tévét vagy az LCDt?"
    Az SD és a HD jelzés a felbontásra vonatkozik:
    SD: ~720x576 (4:3), ~720x400 (16:9)
    HD: 1280x720, 1920x1080
    Az sima adás eredeti felbontása és a DVD SD-s. A sima CRT tévék (mert hogy van már HD-s is) felbontása is SD körüli (kisebbek rosszabbak, nagyobbak valamivel jobbak [így már azokon is ki tud jönni a különbség... Próbáltam.]). A kisebb LCD tévék SD-sek, a nagyobbak HD-sak.