• narumon
    #81
    "Aham, és semmit sem számít, hogy sokkal életszerűbb a kép?"

    Életszerűbb? Miért?

    "De mindegy, lényeg, hogy attól, hogy számodra ennyire nem számít a dolog, nem következik, hogy nem számít a dolog. Ahányan töltik a HD-s cuccokat, igen sokaknak számít "valamicskét" a dolog."

    Mhm ezzel az erővel azt is mondhatom hogy kurvasokan töltenek le dvdt nekik meg nem számit. Ez igy baromság.

    "Számodra ez a kurvajó, számomra már rég nem. Kevés."

    Vegyél BR vagy HDDVD lejátszót.

    "Tévedés, kb. az összes kiadott film letölthető eredetiben is. De nagy részükből van 1080p@DVD9-es rip is (reencode)."

    Reencode. Miről beszélünk?

    "Én nem láttam még olyan filmet, ami szándékosan hományosítva lett volna."

    Ööö Sin City pl? Bazz mindjárt csinálok egy fényképet ahogy megy a tévén a dvd. Bazz homályos.... lehidalok mindjárt... Tudod mi a homályos? Max a tévéműsor az a homályos.

    "Miről beszélsz? Itthon 8-9e Ft egy Blu-ray film (link, link, stb.), ami - a tecsó gazdaságos B movie-kat és egyéb ömlesztvényeket kivéve - 2-3x-os ár. A lejátszót meg csak 1x kell megvenni."

    Hm az előbb mintha azt mondtad volna hogy nincs eredetid? Egy irhato DVD 80Ft egy irhato BR 5500. BR filmen semmi magyar content nincs. ÉS egyszer sem veszek lejátszót. Majd 20e ftért veszek.

    "Én nem mondtam, hogy a DVD fos, csak azt, hogy kevés."

    Nekem még jó lesz. Most este is megnéztem két filmet, nagyon figyeltem hogy hol homályos meg hol szar, de nem láttam ilyet rajta. Szar a tévém kidobom a picsába.

    "2. Az otthoni eszközök még a CD 16 bitjét sem adják vissza tökéletesen"

    Kérdés mit nevezünk otthoni eszköznek...

    "3. Messze nem csak a bittől és a mintavételi frekitől függ a hangminőség,"

    Mint ahogy a képminőség sem.

    "4. Mindezek miatt máig a legtöbb high-end audiorendszer CD alapú."

    Vagy LP alapú...

    "mint a HD az SD-hez képest,"

    Most SDnek a tévéadást mondjuk vagy a dvdt? A sima tévét vagy az LCDt?