• Mcsiv
    #24
    Ezen elhalok teljesen. Klisés szereplők: ha azt vesszük, hogy "hétköznapi" szereplőket emelnek ki a történetben, az összes többi ember közül, akkor bizony klisés. Klisés a pókember is, mert hát ő is csak egy "hétköznapi" ember, aki "szuper" képességekkel rendelkezik. Ilyen alapon a filmek/sorozatok nagyon nagy részére rá lehetne húzni ezt a fogalmat. Klisés történet: meg akarják menteni a földet. Ejha, James Bond is a szivéhez kap a 238478127389 rész után hogy ő is klisés és bezony, Indiana Jones is beáll mögé a sorba és karöltve bandukolnak el, mert milyen égő az, hogy egy jól bevált esemény köré épűl fel valami. A síróknak azt üzenem, hogy keressenek maguknak egy másik fórumot, ízlések és pofonok, nem bennünk, nem bennetek van a hiba, csak egyszerűen valakinek ez tetszik, valakinek az. Én pl a StarGate-ből nézek meg sírva egy részt, jönnek, mennek, harcolnak, összeesküvés, mindenki testét megszálják, mindenki halálos beteg lesz stb. Amit én láttam részeket, azokban mindegyikben fellelhető az a tipikus jelenet: valamelyik főszereplő halálos ágya, mindenki sajnálkozik, bosszút forralnak/megoldás találnak ki hírtelen. Ez nem klisés kicsit?;]