• uniu
    #19
    Hihetelenek vagyok! Mindenki csak azt tudja mondani, hogy ez nem jo az nem jo, ami jolenne az sem jo.... Kell(het) atomeromu is, de a szelet sem szabad kihagyni, mint mar irtam, azokat a (-)Megawattokat a nappali csucsfogyasztasoknal szepen tudnak kompenzalni a szeleromuvek. Nem azt mondom , hogy ez maga a megvaltas, es azt sem, hogy a szentuzelesu eromuvel jobbak... Az uranerc es a dusitott uran kozt meg jelentos elteresek vannak, a bomlastermekekre ez szinten igaz!!!!
    A hoeromuveknel a gozzel szabalyozzak a kapacitast, amit persze a szen elegetesevel allitanak elo. Tehat: ha kevesebb energia kell akkor sem kell leallitani ez eromuvet (nemtom, hogy ezt miert kellet kitalalni?!) hanem csak csokkenteni kell az egetest, masnem "takareklangra". Paks nyugodtan mehetne 100%-on amig vilag a vilag, sokkal 1xubb a szeleromuveket szabalyozni mint ezeket, (azt sem tudom, hogy ezt miert kell leszogezni, miert nem lehet esszel felfogni)
    Masik baromsag pedig: "Ha nem fuj a szel a haz elott akkor sehol se fuj Mo.-n." Ezt nem kivanom emlitesre meltatni sem, csak remelem, hogy ebben a temaban nem fog erdemi dontest hozni aki ezt allitja.
    Ha annyira nem eri meg, akkor mas orszagok miert gondolkoznak komolyan ebben ?