• assdf
    #33
    Na vazzeg egyből megjelent a tipikus magyar mentalitás. Ha nekem szar dögöljön meg a szomszéd tehene is...
    akkor tisztázzunk néhány tévhitet:
    1, az "ingyenes" oktatás kib@szottul nem ingyenes. Vettél te meg már jegyzeteket könyveket? darabja kb 3 ezer ft, és kb. 1 félévig jó... Bérlet, buszjegy, vonatjegy stb mind mind pénz. Kollégiumi dij, étkeztetés stb. És bizony ezt sokszor apuka nem tudja előállitani, ezért rengeteg diák dolgozik a suli mellet, a nyári szünetben és veszi fel a diákhitelt. úgyhogy le lehet szállni a magas lóról. Ha még a többit is fizetni kell a diákoknak akkor majd mindenki kapálni fog. Hallelúja szép magyar haza...

    2, Nem azon kell itt hipperventillálni hogy kimegy a friss diplomás külföldre dolgozni. MIÉRT megy ki külföldre? Hm? Talán oka van. Nem akarom emliteni de megteszem, annó amikor szétverték ősszel a tévé székházat, akkor erre mindenki fel volt háborodva. Nem azon hogy MIÉRT mentek oda az emberek. Meg azon hogy úristen 100 milliós kárt okozott néhány száz emer. Az persze teljesen természetes hogy néhány tucat politikusunk meg több tizmilliárdos kárt okoz/ott. Az jól van. De az a 100 millió... itt dettó ugyanez. Amennyi pénzt elcsaltak autópályáépitésre (aminek a 60% zsebbe ment és itt súlyos milliárdokról van szó) abból 50 évig igyenes lehetne az oktatás. De bezzeg azért senkisem reklamál. Csak hogy a szerencsétlen fiatal kimegy külföldre a felsőfokú végzettségével, ahelyett hogy itthon kapálna a dinnyeföldön két diplomával...

    És sorolhatnám még ezt. A lényeg annyi hogy ez mind mind figyelemelterelés. Adnak a népnek valami piti kis ügyet felfújva, ami okoz x milliós veszteséget, arról meg szépen hallgatnak amikor 100 milliárdokat súvasztanak el... a nép meg beveszi.

    Úgyhogy én azon a véleményen vagyok, hogyha nekem nem jó, legalább támogatom azt akinek van esélye még érvényesülni és jobb életet élni. Nem húzom vissza őt is a sz@rba. A felső tizezer meg egy baromság, a felső tizezer nem megy ki külföldre, hisz itthon is milliárdos, mit keresne egy idegen országban? Aki kimegy, annak a többsége dolgozni szeretne és megélni, és ezért hajlandó tenni és dönteni nem úgy mint az aki csak panaszkodik itthon de tenni képtelen.