A legjobb tömörítő program
  • Dj Faustus #77
    1. A tömörített állományban van két tömörített állomány 50 és 30 MByte-osak. Így a 80 MByte érthető.
    2. A két tömörített állományban két nagy állomány található - amik egészen kicsire tömöríthetőek (a tömörítést RAR 3.80 beta 3 segítségével végeztem, alapbeállításokkal, Debian Linux 5.0.3 alatt):
    - install.wim: 2,3 GByte -> install.rar: 1,2 MByte
    - boot.wim: 117 MByte -> boot.rar: 59 kByte

    Hogy miért? Mert a .wim állományok kvázi üresek - a tartalmuk szimplán csak 0-ás bájtokból áll.
    3. Van még egy 74 MByte-os .exe és az összes többi kicsi állomány (többnyire jól tömöríthető szövegfájlok vagy 4 MByte méret alatti .exe állományok) - összesen 80 MByte méretben.
    4. Ha a két rar állományban levő összes állományt kicsomagolom, majd a kapott állományokat RAR-ral (a tömörítést RAR 3.80 beta 3 segítségével végeztem, alapbeállításokkal, Debian Linux 5.0.3 alatt) összetömörítem kapok egy 80 MByte-os .rar állományt. ;)

    Mellesleg ez valami becsapás - egy rendes DVD-képből nem kapnál 80 MByte-os állományt - ahogy azt egy hasonló dologról a piratebayen is állítják:
    "The resultant ISO created with this torrent will not boot, missing files. Not trolling, but as of now, it is absolutely impossible to compress Vista's 2.5 GB to 80 MB. Not even using PAQ8O."

    "This is a bullshit download.
    It's not a real ISO, it will not boot. It's not Vista.
    It seems more like a lo-tech virus than something legit. My VS program promptly went nuts when this file was finished.
    Stay away, stay very far away. No compression IN THE WORLD is going to take multiple gigs down to 80 megs. Period. You're a fool if you run this and I hope your computer dies a horrible painful death."


    "WOW! so i downloaded this with utorrent..i burned it with the software included in the download..set my bios settings to where it would only boot with my cd/dvd drive. and it fucked up pretty bad..it had a problem starting windows and erased a bunch of my programs..i did every thing your instructions said and it didnt work at all. if it sounds to good to be true..it is... "