A legjobb tömörítő program
  • Frayer
    #72
    jaja :)
    Már rá is kapcsolódtam.
    Megvettem a Bjarne féle c++ programozási nylev c. köynvét.
    bazi nagy 1300 oldal a két kötet, egymás tetejére rakva van vagy 15 centi szélesek.

    Na mindegy, az a lényeg,hogy most rajta vagyok a témán, és pár hét múlva tudok majd adni grafikonokat is.
    Most olyan programot írok amivel bizonyos szempontok szerint tudom vizsgálni az adatstruktúrákat. Különböző filterekkel.
    Szóval majd tudok mutatni képeket is a grafikonokról, meg a programoról is. De ez még nem a tömörítő lesz, ez csak megmutatja nekem hogyan lesz érdemes megírni a tömörítő algoritmust, hogy bizonyos szintig optimális legyen, azaz működjön minden adathalmaznál.

    Phase I.
    Elkészítése egy általam kigondolt és számomra szükséges adatsruktúra elemző program különböző filterkekkel. kb 1 hónap, vagy 3 hét még.
    ON THE WAY

    Phase II.
    Adatok elemzése, kiseb változtatások az elemző programban, optimális algoritmus megírása pszeudó nyelven papíron. egy hónap lesz ez is kb.

    Phase III.
    overcome - productum
    Maga az algoritmus megírása win32 platformra.
    windowsos grafikus interfészt használva kommunikál a felhasználóval és csak egy filet tud majd tömöríteni, remélem sikerrel, akárhányszor.
    Ez is 2 héttől -egy hónapig fog tartani.
    Ha ezzel készen vagyok és jól fog sikerülni, elkezdek azon gondolkozni hogy hól tudnám hasznosítani a dolgot.