• remark #18
    Szerintem meg nem az amerikai katonak kulfoldon elkovetett buncselekmenyei nem hasonlithatoak semmilyen mas esethez, es ezeket ennek megfeleloen kell kezelni.

    Egy orszag a sajat teruleten ugy kezeli a buneseteket ahogy akarja, ahogy az a torvenyeibol es szokasaibol kovetkezik. Ha meg valakinek ez nem tetszik, meg lehet valtoztani (pl. a parlament valtoztathat, ha van ra igeny). Na de az egy mas helyzet mikor egy, az orszagot elfoglalo hadsereg kezdi el a civil (=nem katona) lakossagot "zaklatni".

    Ha mindenaron hasonlitani akarod valamihez ezt az esetet akkor hasonlitsd olyanhoz ami hasonlo kaliber: az oroszok rateszik a kezuket egy orszagra (legyen pl. Magyarorszag) majd ott ugy tartjak fenn a rendet vagy ugy tesznek barmit ahogy az "nekik" (katonaknak, parancsnokoknak, allamapparatusnak) tetszik, ahogy az kenyelmes.

    A mostani esettel kapcsolatban inkabb mas a problem szerintem. Ha X eroszakos cselekmenyt az egyén az aktualis hatalom tamogatasaval koveti el, akkor hőst csinalnak belole. Amikor viszont az aktualis hatalomnak nem fuzodik erdeke ahhoz hogy az egyent tamogassa, akkor bunosnek tartjuk es eliteljuk. Kozben pedig az elkovetett bun ugyanugy bun marad. Lasd Mechanikus narancs c. film.
    Azaz: Most van mirol csamcsogni, hogy a katonak megoltek 1 embert, es nem volt ra parancsuk. Mikor megolnek masik huszat, mert arra meg volt parancsuk, az mennyivel jobb? Utobbiert kituntetes jar, elobbiert borton. De vajon miert?

    Egyebkent meg az alapproblema meg mindig az hogy mi a fraszt keresnek amerikaiak "fegyverrel a kezukben" kulfoldon??? Osszak az eszt a sajat parasztjaiknak, es oldjak meg a problemaikat sajat falaikon belul. A vilag tobbi reszenek "semmi koze" amerika problemaihoz.
    Es mivel a problema innen ered, szerintem minden alapja megvan az embernek ahhoz hogy a fenti hir kapcsan az amerikaiakat szidja.