• dez
    #21
    Nézd csak meg annak a cikknek a dátumát... Azóta volt egy GDC (Game Developers Conference) 2007, melyen elhangzott hivatalos adatok szerint pl. akár 85%-os is lehet SSE2+ gyorsulás, és áltagosabb esetben 50%-os (szemben a blogbeli "15-25%"-os becsléssel - bár később meg upto 35-50%-ról beszél ő is, 25-30% átlaggal, ami eleve ellenmondás önmagával).

    Az integer kód gyorsulásról még nincs pontos adat, de állítólag 20%-kal gyorsabb ebben egy 4-magos K10, mint egy 4-magos Xeon, azonos órajelen. (Bár ez kicsit furcsa, mert 1 K10 magnak jóval gyorsabbnak kellene ugye lenni, mint egy K8 magnak, mint 20% - bár itt bizonyára szerepet játszik a natív 4 mag vs. 2x2 magos [mostani 4-magos Xeon] felépítés is.) Ugyancsak 40%-ra teszik a fp (SSE2+) gyorsulást ugyanilyen összehasonlításban.

    Újabb hírek szerint gyárilag vígan viszi a 4-magos K10 a 2.9-3GHz-t, a 2-magos vélhetően többet is (és ehhez jön majd a tuning).

    A Xeonos összehasonlítást alapul véve: 3GHz+20%=3.6GHz, 3GHz+40%=4.2GHz. 3.6GHz-es C2D sincs gyárilag, nem hogy 4-magos C2Q. 4.2GHz-es meg főleg nem. A Penryn is max. csak az elsőt viszi majd gyárilag. A tuningolhatóság lesz majd egy érdekes dolog. (Még1x, a 2-magos K10-ből nyugodtan kijöhet majd 3GHz fölötti, ill. tuningban mindenképp jobb lesz, mint a 4-magos.)

    ps. ezt csak mellékesen írtam, mert ugye eleve nem 2 mag vs. 2 mag esetről volt szó.
    ps.2. nocsak, lassan kiderül, hogy nem én vagyok az elfogult/elvakult AMD-s (amit szuggerálsz állandóan), hanem bizony te az Inteles. LOL.