• BiroAndras
    #287
    "vannak olyan rendszerek (pl. az ERP rendszer amit mi fejlesztunk) aminel ha az OS disk bedoglik, kiveszed az ERP rendszer disk-jet vagy disk-jeit (database disk-jet is vagy epp nem, ha az egy masik gepben van), atteszed egy masik gepbe, es a rendszer, attol fuggoen hogy mikent konfiguralod fel a lemezt az uj gepben, akar azonnal mukodokepes is lehet."

    Ha komoly szerverekről beszélünk, akkor win-en is ugyanez működik. Arról nem is beszélve, ilyeneknél hogy RAID-et is illik használni, és akkor az OS-től függetlenül is problémamentesen kezelhető a vinyóhalál.

    "Ha az adatok egy resze uszott volna az OS-sel egyutt, akkor maradna a backup, ami adatvesztest jelent."

    Van RAID, meg replikáció.
    Pl.: http://support.microsoft.com/kb/q174070/

    "3) szerintem fogadd el, hogy a unix vilagban bizonyos dolgokrol mashogy gondolkodnak"

    Miért ne fogadnám el? Még azt sem mondom, hogy feltétlenül minden esetben rosszabb. Én csak azért kezdtem el vitatkozni, mert sokan simán leszarozták a registry-t, és téves állításokkal érveltek (ha egyáltalán vették erre a fáradtságot).