• Morden23
    #9
    "Nem tom mért akarja az eu megmondani mit vehetek meg. Ha csak linux lesz nekem inkább nem kell számítógép."

    Az EU azért akarja megmondani ezeket a dolgokat, mert Európa gazdasági jövője függhet ilyen gazdasági intézkedésektől.
    Nekem személyesen semmi bajom a Windows oprendszerrel, vagy éppen a Microsoft-al, sőt, én is Win-t használok, de ezerszer jobban örülnék, ha egy európai terméket tudhatnék a PC-men, ugyanúgy, ahogyan jobban örülök, ha BÁRMILYEN termék/szolgáltatás esetén az EU-sat választhatom.

    A Linux nekem sem opció, de ha lenne egy igazi win-alternatíva (ahogyan már sokan elmondták, a Linux nem egy Win-helyettesítő cucc, hanem egy önálló dolog), amit európai cég forgalmaz [így a pénzemet nem transzportálom az USA-ba, ahol egy USA-beli cég fejlődik belőle (leginkább) USA-beli embereknek adva munkát], akkor nem lennék rest váltani, még akkor sem, ha annyiba kerülne, mint a Vista Ultimate.

    Ezért van a legmagasabb vámtétel elve is az USA-termékek esetén, és ezért basztatják az MS-t is, és ebben (ha a jövőre gondolok) maximálisan támogatom az EU-t (mondom ezt úgy, hogy genuine Windows alól írok, akár otthonról, akár munkából kommentelek ide).