#4
Sajat tapasztalataim alapjan az Apple hardver altalanossagban jo minosegu, bar az biztos, hogy nem a legjobb a piacon.
A sajat MacBook-omon rengeteg olyan aprosagot fedeztem fel, ami nagyon alapos tervezoi munka eredmenye es sokkal praktikusabba teszik a gepet. Ezeket az ember tobbnyire nem is veszi eszre elsore.
Pl amikor legutobb egy pohar vizet sikerult raontenem kiderult, hogy spill-proof szinte az egesz gep es sem a billentyuzeten, sem szellozokon keresztul nem folyt be viz a gepbe. Amikor ezt elmeseltem az egyik Toshiba laptopos kollegamnak, akkor az elso meglepodes utan elmeselte, hogy az o laptopja annyira nem spill-proof, hogy az tavaly nyaron pl hangyak koltoztek a gepebe. :-)
Vagy, hogy mar a legolcsobb Mac lapotopban is van gyorsulaserzekelo, ami amugy a tobbi gyartonal legfeljebb csak a high-end termekekben van (IBM/Lenovo).
Es csak egy utolso peldakent, a Mac laptopokban nagyon jo minosegu 802.11n-es wifi modul van, es ezt meg csak ra sem irjak a dobozra (szerenyen).
Ezernyi aprosag, ami a minosegerzetet javitja, de elsore nem is tunik fel. Mind penzbe kerul az Apple-nek (tervezoi munka + anyag- es szerelesi koltseg), tehat azt nem lehet mondani, hogy ott sporolnak, ahol lehet.
Az akkumulatorokrol annyit, hogy az Apple tette a legtobbet annak erdekeben, hogy ne legyen gond az aksikkal: az osszes uj Mac laptopban Li-polimer akkumulator van, ami a Li-ion elemekkel ellenetetben nem tud felrobbanni, viszont cserebe dragabb. Itt is latszik, hogy az Apple szembe megy a piaci viszonyokkal: egy dragabb es modernebb technologiat alkalmaz anelkul, hogy ezt kulon reklamozna, mindezt csak azert, hogy a termekek altalanos minosege jobb legyen. Egy masik gyarto oles betukkel reklamozna a notebook dobozan, hogy nekik Li-polimer, robbanasbiztos aksijuk van.
Az mar mas kerdes, hogy most ezekkel az aksikkal is gond van. Az ilyen gondok mindenhol elofordulnak es elsosorban a beszallito felelosseget vetik fel.