• BlackRose
    #89
    A. a mutet azert kerul tobbmillioba, mert nem a betegel fizettetik meg, amikor valamit te arulsz, en hasznalom es mas fizeti, akkor se neked nem gond felemelni az arat se nekem nem gond hasznalni, mert ugyis mas fizeti. Nem beszelve, hogy a tobbmillios mutet aranak minimum 30-50% a paperworks es a felesleges "munka". Kulonben majd fizetem a maganbiztositot es az majd kifizeti a mutetemet ha nekem tul draga. Sajnos ezt nem tehetem, mert az TB kotelezo. Ami meg fontosabb majd fizetem a rendszeres kivizsgalast es akkor kisebb lesz az esely, hogy hirtelen beteg legyek (van amit prevencionak / megelozesnek neveznek), vallalom a feleloseget az egeszsegemre, nem fogok csapni egyet, hogy ha baj van majd az allam elintezi.

    Es miert mennek en ahhoz az orvoshoz ahol nincs kitakaritva, ellenben ha az orvos el akarja adni szolgaltatasat, oda kell figzelni neki a minosegre. Persze amikor az allam a gazda, akkor nincs valasztek, vagy ada megyek ahova az allam eloirta (meg ha minoseg nincs is) - mert ugye az allam fizeti, tehat kuss, vagy felfordulok. Tehat megegyszer nekem nem kell az allam, hogy gondoskodjon es ezt komolyan atgondolva mondom. Nekem az allam 3 dologra valo, rendorseg = ved a belfoldi veszelztol, hadsereg = ved a kulfoldi veszelytol, torvenyhozas es birosagok = megalkossak az ALKOTMANYOS torvenyeket amelyekkel sajat magukat es a rendorseget, hadsereget mukodtetik. Nem vagyok anarhista, csak a minimalis (szukseges) allam hive. Kerdes minek pl. a CIA (vagy mas orszagokban a megfeleloje)? Tudsz egy normalis magyarazatot adni? Miert van inflacio? (a valasz az allam csinalja mert ez egy ado ekvivalens, minden mas valasz teves). Nekem se CIA-ra se inflaciora nincs szuksegem. Neked van?