Pálesz főzési tippek, trükkök, tanácsok
  • robi3
    #274
    Hy! Az mitől lehet, hogy 8 liter pálinka kék színű? Rézeleje-ről már olvastam, hogy kijön az a kis kékség és a metil tartalma miatt ki kell dobni, de ez viszont az első csepptől az utolsóig kék volt, amiről még azt olvastam hogyha az alkohol megmarja az oxidálódott réz csövet az acetaldehidet szabadít fel ami mérgező, de hivatalosan ezen folyamat alatt a réz oxidnak teljesen le kellett volna tisztelni. Tehát most nem tudom hogy az a kék lötty iható-e. A rézeleje tulajdonképpen csak a metil miatt mérgező vagy a réz miatt is, mert sok helyen olvastam, hogy a kékes anyagot ujratisztázzák egy kipucolt rendszeren, elveszti a színét és iható, ugyanakkor beszéltem egy rendőrrel aki a mérgekre specializálódott és azt mondja, hogy az a réz ami belekerült azt semmilyen módon nem lehet eltávolítani max a színét de az még így is erősen mérgező (vakság, halál) de ez a metilre illik igazán. Mert beszéltem kisüsti főzőkkel, mutattam a kék löttyöt, annyit mondtak rá, hogy ágyazzam be, az elveszi a színét. Most mit csináljak?