#28
Én speciel hülyeségnek tartom mind a 100$-os laptopot, mint a 10$-os telefont. Szerintem sokkal nagyobb szükségük van élelemre, mint telefonra. Attól mert még van számítógépük, meg telefonjuk, meg szuperinternet, meg a Marsra szállnak, még ugyanúgy éhezni fognak, ráadásul azt a kis pénzüket is amilyük van, telefonra és annak fenntartására fogják költeni.
Kb. olyan, mint amikor itthon a 12 gyerekes cigányasszony koldul a kölkeivel, nyavajog, hogy nincs mit ennie, de azé mindegyik gyereknek ott lóg a nyakában a 3G-s mobil. Szánalmas.
Nem lesznek attól előrébb, hogy esetlegesen nem kell fél órát gyalogolni/kocsikázni a következő nyilvános telefonig.
Bár persze, itt megint a telefongyártókról van szó. Valaki le is írta lentebb, hogy a világ többi részén már telített a mobilpiac. 6-7 éve még poén volt, senkinek sem volt, egyből vett több száz millió/milliárd ember telefont, mikor megjelent, viszont azóta, átlagos ember, jó ha 2 évente lecseréli. Ebben már nincs business. Viszont most az afrikaikat be lehet etetni, hogy milyen jó dolog is ez a mobil, és már ők is inkább többet éheznek, vagy lopnak, csak hogy a legújabb iPhone-t meg tudják venni, és fakíthassanak vele.