• remark #207
    "Ez ellentmond az evolúciónak..."
    Szerintem rengeteg jel mutat arra hogy tarsadalmi es gazdasagi szempontbol is elvaras a gyengebbek (betegek, munkanelkuliek stb.) tamogatasa, es felzarkoztatasa (nem az ellatasa/eltartasa, hanem a felzarkoztatasa!). Ezt csinalja Nemetorszag a keleti resszel, ezt csinalja az EU is mikor a tagorszagok mindegyiketol elvarja az folyamatos fejlodest.
    Egyreszt az ember konnyebben vallalkoznak ha biztos hatteret ereznek maguk mogott, nem csak tartalekolnak, a hanem batran megmozdulnak es vallalkoznak, masreszt szerintem a gazdasagi szereplok is azt varjak el hogy az emberek minel nagyobb mertekben es aktivitassal reszt vegyenek a gazdasagi eletben: dolgozzanak a cegeknek es fogyasszanak, fejlesszenek maguk is stb. Egy ceg nem hiszem hogy maximalisan tud fejlodni egy olyan tarsadalomban ahol jelentos resz, mondjuk 40% be se tud kapcsolodni a gazdasagi folyamatokba, sot, nemhogy bekapcsolodni nem tud, de mivel mashogy nem tud megelni, mas szereploktol veszi el az azok altal megtermelt javakat (lop, mondjuk, extrem esetben fellazad, megdonti a fenallo rendet, stb. ---ez kinek jo? a feszultseg art az uzletnek...).
    Ugyhogy nekem ugy tunik, hogy a nagy egyenlotlensegek elleni kuzdelem az evoluciot (gazdasagi - vagy akar ugy altalaban a - fejlodest) szolgalja. Ergo EZ resze az emberi evolucionak. (Emberi alatt inkabb emberiseget ertek, bar az embernek is tovabb kell lepnie egy ilyen megvaltozott vilagban, azaz az embernek is valtoznia, fejlodnie kell.)