• remark #171
    "De ezeken inkább nem vitatkoznék."
    Dehat mi nem vitatkozunk, a multat illetoen, nem? Ugy van ahogy irtad, en se allitottam mast...
    Irakkal kapcsolatban is egyetertunk, azzal, hogy a nagy cegek tul sok konfliktusban vannak benne, peldaul Irak-ra celoztam.

    Egyebkent azt latom, hogy habar valos dolgokat hozol fel, nem is akarok veled vitatkozni, azert jellemzoen csak a negativumokat sorolod. Nekem is van annyi ismerosom Magyarorszagon akikkel par buszt meg lehetne tolteni, es azert egyik se nyomorog, bar van ahol vannak problemak.
    Szoval en nem allitom hogy konnyu, hidd el, semmi se konnyu, nyugaton magyarnak lenni se konnyu, otthon megharcolni a magadet se konnyu (persze tok mas a ketto), es en tenyleg nem akarok senkit se bantani. Olyan ismerosom is rengeteg van aki kijott kulonfele modon Hollandiaba dolgozni, es latom a hozzaallasukat.
    Ugyhogy sokfele sorsot lattam. Es ezek alapjan en meg mindig azt mondom, hogy a magyarok igazabol nincsenek kepben azzal kapcsolatban, hogy mirol szol a kapitalizmus es/vagy a demokracia. Irrealisak az elkepzelesek, olyan hiradasokon es tapasztalatokon alapulnak, amik korantsem objektivek. Szerintem.
    Azzal is tisztaban vagyok hogy az atmeneti kaotikus evekben mik mentek (mennek) otthon. De attol meg azt mondom, hogy a rend nem teremtodik meg, hanem az emberek fogjak megteremteni. Ez ugyanugy egyfajta munka, mint a jobb eletszinvonalert valo kuzdelem. Senki se garantal semmit, ez a szabad vilag lenyege. A te feladatot "garantaltatni". Egyenileg, vagy onkormanyzat, kormany, mas erdekcsoportok, szervezetek altal. A te hangod szabja meg, milyen lesz ez a szabad vilag. Itt nincsenek szabalyok. Amig az emberek arra varnak, hogy valaki mas megteremtse azokat a dolgokat amik nekik fontosak, addig semmi se fog Magyarorszagon tortenni.
    (Es legyszives ertsd az altalanositast, ahogy most fogalmazok, nem a kapitalista rendszerrol ugy altalaban irok, mert az mar egy kialakult szabalyrendszer, amit mondjuk hasonlo modon a semmibol alakitottak ki a "jatekosok".)