• Dodo55
    #12
    A DSL egy elavult, korlátolt technológia.
    Felesleges pénzt pazarolni a fejlesztésére.
    A jelenlegi legjobb könnyen elérhető technológia a DOCSIS(Data Over Cable Service Interface Specification, magyarul Kábelen Keresztüli Adatátviteli Szolgáltatás Interfész Specifikáció), tehát a kábeles net.
    A coax kábel elméleti fizikai sebességhatára több gigabit, igaz a szabvány még csak párszáz megabititet tesz lehetővé.
    Azonban óriási előnye a DSL-el szemben, hogy a kábelhossz jelentéktelen szinte.
    A szűk keresztmetszet a központokban lehet, tehát a központok megfelelő fejlesztésével mindenféle teljesítménybeli probléma elkerülthető.
    Meg mondjuk az se árt, ha 100(aktív) ember nem 1 kábelen van.

    A DSL szűk keresztmetszete a kábel, és persze a kábelhossz. A DOCSIS esetében akár azon a kábelen is jöhet több gigabittel a net(ha majd egy új szabvány lehetővé teszi), amit 20 éve kötöttek be, és megfelelő állapotban van.
    A lényeg az, hogy a kábel tökéletesen megfelel, szerintem nekem ugyanazon a kábelen fog jönni 10 év múlva az 500Mbites Chello, amit 3 éve fektettek le ide.
    De szerintem simán jöhetett volna a régi kábelen is, csak az a levegőben lógott.

    Én ilyen sebességgel tudtam tölteni, az emelés napján, amikor még csak azoknak emelődött a speed, akik modemreseteltek:


    Persze most is jön 9500-9900 között(5 nap, és megint 9900 fölött lesz, mert fejlesztik az itteni központot kicsit :)), de ezzel azt akartam megmutatni, hogy a Chello tökéletesen hozza a 10Mbitet.