• wanek
    #57
    "ugyanannyi színvonaltalan műsor van ott is, mint bármelyik ker. csatornán. értelmetlen misztifikálni a dolgokat." - ez eleve nincs így. Mivel a kereskedelmi csatornákon színvonalas (értéket képviselő) műsor egyáltalán nincs, a közszolgálatikon viszont időnként van, így - leszámítva az ottani gagyikat - értéket csak a közszolgálati képvisel.

    "ez nyilván butaság. sokaknak nagyon jó biznisz a közsz." - számolatlanul tényleg nem lehet tömni a pénzt bele. Viszont ha kiszámolod, hogy az SZJA-ból, ÁFA-ból, és mindenféle járulékból és adóból mennyi pénz folyik be, és azok nagy része hogyan vándorol magán zsebekbe, akkor inkább ezen kéne felháborodnod.

    "ki sem ment. megint vissza kádárhoz. csupa színvonalas műsor volt akkor, mi?" - ezt senki sem állította. De azt igen, hogy értéket hordozó műsor csak a közszolgálatin van. A kádár fóbiáddal meg kezeltesd magad. Én soha nem voltam kádár hívő, sőt, az akkori rendszert rettenetesen gyűlöltem, de ez a mai szabadrablás talán még rosszabb.

    "még szép. még így is én fizetek nekik, pedig nem is nézem a csatornát." - ne fizess.

    "pedig tényleg nem kell messzire menni a működőképes közsz tévék ügyében" - példa?