Gyerekkorunk kedvencei visszatérnek a filmvászonra!
  • Szolnokboy1
    #33
    G.I. Joe - Rise of the Cobra

    Részemről nem sok mindent tudtam a G.I. Joe-ról, mielőtt beültem erre a filmre. A főbb karaktereket ismerem, de sosem voltak akciófiguráim, bennem nem idéződött fel semmilyen nosztalgikus emlék a vetítés közben, így ebből a szempontból nem tudom megmondani, hogy mennyire hasonlított ez arra, amit sokan G.I. Joe-ként ismernek. Nem voltak elvárásaim sem az idei botrányos felhozatal után (meg amúgy sem), csak arra számítottam, hogy a Múmia rendezője, egy ahhoz hasonlóan szórakoztató és látványos filmet tesz le elém. Ez megtörtént. Gyorsan leszögezném, hogy ez a mozi első ránézésre egyes helyeken felháborítóan gagyi. Másodikra is. De van valami báj ebben a gagyiságban, amit nem nagyon tudnék megmagyarázni. Ott vannak példának okáért az akció közben elsütött arcpirítóan rossz, abszolút oda nem illő egysorosok és párbeszédke, amik a szereplők száját elhagyják. Vagy a jócskán súlytalan, illetve felületesen kivitelezett CGI, ami elsősorban a repülő alkalmatosságok szerepeltetésénél látható igazán. Szeretném azt gondolni, hogy a gyanúsan a '87-es rajzfilmre hajazó dialógok, akciójelenetek szándékosan készültek amolyan hommage jelleggel, de erre nem tenném rá a kisujjamat. A másik változat a rossz írás, de belátható, hogy ehhez a címhez nem készülhet vérkomoly dráma és sztori. Igaz, azért annyi fáradtságot vehettek volna, hogy megváltoztatják annyira a Star Wars V történetét, hogy ne tűnjön fel a nyilvánvaló párhuzam az utolsó retardált kiskölöknek is. Az akciószcénák mellesleg ütnek, főleg a Párizsban játszódó, a poénok visszafogottak (és közel nem olyan infantilisek és idegesítőek, mint a Transformers 2-ben), a karakterek többségében jól eltaláltak, persze izgulni nem fogunk egyikükért sem. A színészekkel ugyanez a helyzet, Sienna Miller és Rachel Nichols elragadó, a férfiak kemények, igazi színészi alakítást viszont ne nagyon keressünk. Én azt mondom, hogy a G.I. Joe még többet is hozott, az elvártnál, blődsége és a fentiek ellenére köröket ver az idei blockbuster termés többségére, ami azért nem
    kicsit ciki rájuk (és úgy zusammen Hollywoodra) nézve. Már csak ezért is örülnék, ha nem bukna meg. Na, jó, nem tagadom, elviselnék egy folytatást is.

    Nem az eszemre, hanem a szívemre hallgatok:

    7.5/10