Bones (2005)
  • winnie
    #23
    "Hogyha már ennél a szavankénti kielemzéseknél tartunk...."

    sry, de csak így egyértelmű, hogy kinek reagálok, mert nem működik a válaszgomb nálam - tech láma vagyok...:)

    "Erről gőzöm nem volt, azt hittem ez egy hivatalos adatbázis"

    á, nwm lenne erejük ilyesmire. usercontent. ld. wiki, tv.com. pl. a magyar adatokat magyar userek viszik fel.

    "Úgy gondolom, hogy a csatornák ha már megrendeltek egy sorozatot, akkor jó esetben leadják még akkor is, ha a kutya nem nézi meg."

    nem. vannak sorozatok, melyeket egy adás után leveszik műsorról és amerikában többet nem is mutatják. pl. a joey-nak 9 része sugározatlan maradt - ezek persze nemzetközi forgalomban eladhatóak.

    " Max a késő órákban."

    á, ott nem úgy megy. minden órában megvan a fix műsor. ha valamit levesznek, az eltűnik.

    " Van, hogy az első évad tetszik a közönségnek, s közben megrendelik a másodikat."

    ritke, de van. viszont általában akkor rendelik meg, ha stabil a nézettség. az általában nem csökken egyik napról a másikra.

    " Aztán lehet, hogy az első évad végére már tized annyian nézték, de mivel megrendeltét a következőt, ezért leadják."

    egyrészt, nem várják meg, hogy tizedannyian nézzék. már a feleannyinál is azonnal beszüntetik az adást. másrészt, ha be is rendelik a 2. évadot, akkor sem feltétlenül adják le, volt erre sok példa. a tru callingot asszem te is láttad. mintha.

    "nem tudsz kompletten reagálni egy gondolatra,"

    tudok, csak így egyszerűbb - afféle soronkénti helyesbítés, de ha kell, legközelebb úgy reagálok.

    "másoknak is lehet véleménye, még akkor is ha az eltér a tiédtől..."

    ezt elfogadom, sőt. de itt nem véleményről van szó, hanem tényekről, minthogy nem létezik olyan sorozat, aminek lecsökkenhet a nézettségre a tizedére meg, hogy ha valami bukik, akkor a műsoron hagyják. ezek abszurdumok, nincs köze a véleményhez. (de tényleg.- véleményt nem írtam, szerintem.)

    ld. ha mutatsz lyan sorozatot, ami "nagy bukásokat sorozatokban, azok mind 2 évadot éltek meg", akkor visszaszívom.