• LADA Kalina
    #22
    részben igaz, de azért szerintem az oroszok tesznek is azért hogy "nerjenek" - ez nem jó szó de nem találtam jobbat...- itt arra gondolok, hogy bizony elég jó konstrukció volt az első rakéta is illetve a kabint se mondanám rossznak, és erre fejlesztettek még elég sokat, de úgy hogy nem lett rosszabb semmi, pedig mint tudjuk a fejlesztések egyik legnagyobb hátulütője hogy az újabb és újabb generációknál mindeg felbukkannak hibák, amitöl könnyen rosszabb lehet mint az előző generáció, ennek ellenére úgy tűnik a Szojuzokban, nem követtek el ilyen baklövést, úgy fejlődött, hogy közben a megbízhatóság és a minőség nem esett vissza, és ez szerintem elég szép teljesítmény, gondolok pölö arra hogy itt is átvette az irányítást a számítógép, pedig hogy szoktak viccelődni hogy az oroszok meg a mikrocsip... és gondolj bele hogy a számítógépes technikánál télleg mennyi veszély és hibalehetőség van, soxor a miniatürizálásban..., ennek ellenére nem növekedett a konstrukciós hibák száma, szerintem igenis sokat tesznek, hogy megtartsák a pozíciót; no persze igaz hogy az amcsik kicsit ráfaragtak az űrrepülővel, pedig annó hogy odavoltak, hogy mennyire fejlett, modern, meg mennyire hatékonyabb mint az oroszok megoldásai...