• Sam111
    #39
    Ahogy olvasom elég sok ...ööö...hülye ember van itt... Azonkívűl h télleg vannak elvont lények benne, ez egy hatalmas alkotás... és nen elhanyagolható a történelmi hűsége sem... Csak röviden: Számos forrásból tudni h az az 500nál kevesebb spártai,+ az 1000 szövetséges (akik még a csata előtt el lettek küldve) nem megnyerni mentek a csatát, csak feltartóztatni a perzsákat amíg a fősereg megérkezik...és hogy mér nem küldték a teljes hadsereget? Mert épp azon a napon volt a karneia, az az ünnep amikor a spártaiak nem harcolhattak... Közben aztán mégsem szárazföldi úton intéztek támadást, hanem tengeren verték meg a perzsákat, mire Xerxés nem vállalva a kockázatot seregének nagyrészével hazatért, a megmaradtakat 1év múlva Plataiánál legyőzték a görögök...
    Ez a film sztem a Thermopülei csatát a görögök szempontjából elég hűen fogja bemutatni, elég erősen a látványvilágra fókuszálva.A 2 hivatalos traileren kívűl pedig nem nézem meg a többit, ugyanis tervezem moziban megnézni 22-én és nem akarom a legjíobb jeleneteket előre látni...
    Ja, a másik meg az, hogy aki leszólja a Gyűrűk Urát az hülye...sztem azzal valami baj van... és ezt komolyan gondolom