• Benoke
    #17
    Alsó kategóriás fényképező gépek esetében igaz lehet, de egy középkategóriás kompakt gépnél már igen csak más a helyzet. 20-30k közöttmár most is lehet olyan fényképezőt kapni ami olyan minőséget produkál, amit a mobiltelefonos cumók nem igazán fognak elérni a közeljövőben. Persze Katintgatni jók a mobilok is. Személy szerint herótom van tőle. :) Jókat szoktam nevetni, amikor telefonnal lövöldöznek rendezvényeken ahol mondjuk a fényviszonyok nem optimálisak. Tehát nem százágra süt a nap. Egy 30k fényképezővel meg még mindig élvezhető képek készülnek. Persze a telefon elfér egy zseb ben. Kétségtelen tény, de az aksit megszívja a fotózgatás. Amúgy is olyan kicsik a telefonok, és emiatt az akuk is, hogy örül az ember ha 3-4 napra elszakadhat a konektortól a telefon. Nem kétséges, hogy merre megy a technika, mindenki eldönti kinek mi kell. Én maradok az ősrégi telómnál nem 5g -os csoda kütyü, de 2 hét után kell csak előkotorni valahonnan a töltőt, illetve fényképezőgép az legyen fényképező gép :) Telefonba szerintem egyébként is max 2mpixeles érzékelő kell, mert ha nagyobb akkor sajna zajosodik mint a fene. Kisebbet meg nem érdemes használni. Fényképező gépnél 6-7mpixel fölé menni szintén felesleges, de 2-4mpixel -el tökéletesen el lehet fotózgatni, úgy is hogy papír kép lesz belőlle.