• redfish
    #38
    Ha azzal fizetsz, (pl: otp-sel) akkor minden tranzakció után 249ft + az összeg 0,5%-át leveszik kezelési költségnek.
    pl: 5*10000 forint fizetés= 5*249+5*500 ft = 3745 forintal gazdagítottad a bankot.
    Ha hó elején felveszel 50000 forintot akkor csak 249+2500= 2749 forintal.


    Honnan veszed ezt a zöldséget?!

    Nekem VAN OTP-s bankkártyám (is), ezért tudom, hogy amit leírsz az hülyeség...
    - Ha a bankszámládra bárki BEFIZET, az költségmentes a befizetőnek is, számlatulajdonosnak is!
    - Ha a bankkártyáddal vásárolsz, az minden esetben költségmentes számodra!
    - Banktól és bankszámla-csomagtól függően valahány számú ATM-pénzfelvét ingyenes (tőled függ, milyen számlacsomagot választassz).
    - A munkáltató általi fizetésed átutalása is költségmentes!!!!

    Nekem pl. az OTP számlacsomagomban 4x ATM-pénzfelvét ingyenes és bármennyi számú internetes pénzátutalásom is ingyenes. (Ennek a havidíja 1300Ft)
    De pont ilyen a K&H-nál vezetett számlacsomagom is (ennek a havidíja 500Ft).

    Ha interneten (vagy BÁRHOL) a bankkártyáddal fizetsz, az általában költségmentes... (Sajnos, egyre többször tapasztalom, hogy inkább külföldi bankok vonnak le kezelési költségeket, nem pedig a saját magyar bankom!)

    Folyószámla nyitása előtt érdemes végigböngészni a Bankok ajánlatait (=> Kondiciók!) és ezek után kiválasztani a Bankot és a számlacsomagot!!!
    Én megtettem és szerintem a legjobb számlacsomag a K&H Bank "Emeltszintű Elektronikus Számlacsomagja"!!! (Pár ezer Ft nyitó összeggel dombornyomott MasterCard bankkártyát kaptam hozzá, ezt az OTP csak többszázezres betéttel és fizetés-átutalással adja.)

    Szerintem jó lenne a bankkártya használat, ha nem korlátozná Mo-on a boltok alacsonyszintű fogadási lehetőségei...
    Én már a számláim 99%-át interneten utalom át, a vásárlásaim 80%-át internetes megrendelésekkel bonyolítom (sajnos a magyar webboltokban alig lehet bankkártyával fizetni, mert túl magas költséget kellene fizetnie a Vállalkozásnak a Bank felé tranzakciónként.).

    Szerintem havi 500-1500Ft nem túl sok azért, hogy a Bank intézi a pénzügyeimet!!!