• gforce9
    #63
    Ezzel a parasztvakítás-paraszt dologgal valóban lehet kicsit erősen fogalmaztam, bár nem feltétlenül arra értettem, hogy aki pci-e-s konfigot vásárol az paraszt. Én is azt fogok venni, ha a mostani konfigomból nem sikerül már kicsikarni a megfelelő teljesítményt. De! A gyártók úgy vannak ezzel, hogy pontosan ismerik a szoftverfejlesztők észjárását, és a kockauserek hozzáállását a dologhoz. Tudják, hogy a szoftverfejlesztők nem fognak az új technológiára alapozni, míg a régi még túl elterjedt. Azt is tudják, hogy a kockauserek viszont simán cserélnek gépet, ha azt modják, hogy ez a cucc 2x annyit tud. És ebből fakad a fő probléma. Azért váltunk, mert mert a hardware-fejlesztők eldöntik, hogy váltni kell, bár szoftveresen nem jött el rá az idő, hardveresen váltani kell. Illetve természetesen nem kell, de azt sulykolják, hogy kell, és ez a parasztvakítás. Egyik kollégám főállásban 3d programozó egy neves magyar játékfejlesztő cégnél, ha valaki, hát az ő szavára tudok adni és az ő elmondása szerint sem az agp-vel illetve annak a sebességével volt a baj, legalábbis nem a grafikai gyorsaság terén. Biztosan szükség van a pce-e-re, de nem a videokártyák miatt. Csak ez az a dolog, amin keresztül a gyártók a usereken keresztül tudja vinni a váltást. Ugye ha azt mondaná a gyártó, hogy a videoteljesítményen nem javít, viszont a fizikai gyorsítást és egyébb dolgokat sokkal megfelelőbben lehet egy ilyen csatolón keresztül alkalmazni, akkor az talán közelebb járunk az igazsághoz, de akkor nem biztos, hogy ennyire "gyors" lenne a váltás, hiszen sokkal könnyebb elkábítani egy kockausert azzal, hogy ez mennyivel jobb videokártya, mint azzal, hogy ez egy !!lehetőség!! arra, hogy a jövőben sokkal sokoldalúbb kártyák legyenek illeszthetőek a rendszerhez. A 3. dolog ami meg mégnagyobb lehúzás az, hogy ugye elkezdtük temetni az AGP-t itt a PCI-E... ez oké is lenne, de most meg itt a PCE-E 2.0.. magyarul, ezt a "PCI-E 1.0"-t igazából a nagy semmiért vette meg a legtöbb emberke, hiszen jelenleg amikor a PCE-E2.0 megszületik, még mindig nincsenek kihasználva az 1.0-s verzió lehetőségei sem. Mint mondtam én is váltani fogok, de lehet hogy már PCI-E2.0-ra, remélem addigra megjelennek az olyan szoftverek és hardverek amik követelni fogják az új szabványt és lesz !!miért!! váltani.

    A parasztozásért még1x elnézést, nem szándékoztam megbántani senkit.