A Francia idegenlégió
  • merevke
    #3465
    Üdv!

    Én egy fiatal srác vagyok, még csak 19 éves leszek, de szeretnék kimenni a franci idegenlégióba.
    -----------------------
    Én is. De csak fejben, mert már nem 18 vagyok. :) Nem akarok kimenni a légióba.

    Azt tervem hogy először csak egy katona felkészítőre jelentkezem és majd utána a francia légióba
    -----------------------
    Mi az a katona felkészítő? Meg aztán minek? Nem jobb azonnal a légióval kezdeni?

    Na most amit néztem hogy a fizikai felvételi az gyakorlatilag egyszerűbb mint egy testnevelés érettségi amit nem értek hogy miért.(aztán lehet hogy az internet hülyeségeket ír nem tudom). Szóval érdekelne hogy pontosan mi az a fizikai teszt amivel felvesznek,
    --------------------------
    Dícséretes, hogy megtaláltad a hivatalos oldalon a fizikai teszteket! Ha az a hivatalos oldal, akkor miért nem hiszed el a teszteket? Ezt teljesíteni kell, de nem biztos, hogy elég. Ha kevesen vagytok a felvételin akkor elég is lehet, ha meg sokan akkor meg többet kell teljesíteni.

    vagy éppen egy Pszichológiai teszten mit kérdeznek.
    ------------------------
    Egy sima IQ-teszt, ahol a tesztlapon a kérdések az anyanyelveden vannak.

    Ha felvesznek és nem tudom teljesíteni a kiképzést akkor utána még kirakhatnak?
    --------------------------
    Teljesíteni fogod a kiképzést.

    Mikortól számít az 5 éves szerződés kezdete, a kiképzéstől?
    -----------------------
    A felvételi elején már aláírod a szerződést és onnantól számít az 5 év.


    Hogy vannak szabadságok, meg mennyi időre
    --------------------
    Egy év szolgálatig 15 munkanap, kettőig 25, háromig 35 és felette már évi 45 nap szabi jár. Ezt nem akkor veszed ki amikor akarod. A század egyszerre megy szabira. Kb. fél évente 3 hétre.

    mennyi szabad időm lesz?
    -----------------
    Ha a laktanyában vagy és nem vagy szolgálatban akkor minden hétköznep 18:00-06:00 között és a teljes hétvégén szabad vagy. Kivétel a kiképzés alatt.

    Ki vagy hogy döntik el hogy éppen milyen beosztottságban leszek katona.(mesterlövész, ügyintéző vagy csak karbantartó)?
    ---------------------------
    Kiképzés után harci ezredbe kerülsz és ott egy harci századba. Kb. egy év után megkérdezik, hogy milyen tanfolyamra akarsz menni. Lehet katonai vagy civil. Egy idő után elküldenek. Ha pl. te autószerelőire mész, akkor miután azt elvégezted szépen visszamész a szakaszodba és folytatod a bokrok közti rohangálást. Nagy eséllyel sofőr leszel. Tehát ugyan azt fogod csinálni mint a többiek, csak pluszban te fogod szerelni a kocsikat is. :) Ha már ott vagy a légióban 5-6 éve akkor átkérheted magad a kiszolgáló századba a szerelőkhöz.

    Idegen nyelv? Angol elég vagy a francia is kell gondolom.
    -------------------
    Ha a cég neve francia idegenlégió, akkor miért kellene az angol? Elég az anyanyelveden tudnod és ha felvesznek akkor majd szépen megtanulsz franciául.