#21
Itt van még egy dolog, ami egybe vág azzal, amit mondassz:
"Az új rendszer észrevétlenül fog működni, és minden eszközzel egyszerűen hozzá lehet majd férni. Jelenleg azonban még nincs készen, de már úton vagyunk ebbe a jövőbeli világba" - közölte Mundie a biztonsági konferencián."
Szerintem meg marhára nem erre van szükség. De hát ők tudják.
A globalizáció, az internet, általában a XXI. szd amellett, hogy a legnagyobb lehetőség az emberiség történelme során, szembersítette az embereket azzal, hogy létezik olyan hogy kockázat, meg hogy minden létrejött kapcsolat/interakció biztonsági kockázatot, és ami még fontosabb eltérő mértékű kockázatot jelent.
A XXI. szd kockázat tudatos gondolkodást követel mindenkitől. Általában az M$ még nem jött rá, hogy azért van marha rossz imidzsük, mert ezt az egyrészt hájpolós másrészt elhallgatós sumákolós taktikát folytatják minden szinten.
Először csak bosszankodtam, most meg röhögök azon, hogy épp a legbiztonságosabb oldalak látogatásakor kapom a rahedli figyelmeztetést, hogy az itteni tevékenységem bizony kockázatot jelenthet, miközben a hcporn, warez, meg egyéb zaftos oldalakon sokszor semmi figyelmeztetést nem kapok egy alap wintől + ie-től. Nincs olyan megoldása az M$-nek, ami reálisan értékelné és a munka megzavarása nélkül tájékoztatná a júzert a tevékenségének veszélyességéről.
Pl lehetne egy kis lámpa a tálcán különböző színekkel zöldtől pirosíg. A rendszer értékelné, hogy mit csinál a júzer, netezik, vagy csak wördözik, hányablak van megnyitva, azok próbálkoznak-e felugró ablakokkal, átirányítással stb. Az M$ meg csak adna egy bias-értéket asszerint hogy éppen mi az általános veszély szintje. Egy új kártevő felbukkanásakor értelemszerűen, jobb ha előbb jelez a rendszer, ha valami rendellenes tevékenységre gynakszik.
Ehelyett Wista persze rendelkezik olyan "kifinomult képességgel", hogy teljesítmény szempontból meg értékeli a gépet, ami megintcsak egy felesleges parasztvakítás, mert az expert júzer úgy is tudja mi van a gépében és az mire képes, és amúgy sem az a lényeg, hogy hányas osztályzatot kap a hw, hanem hogy valóban és úgy fut-e rajta az OS ahogy azt a júzer elvárja, ez meg csaka gyakorlatban derül ki.
A Security Center elvileg már dobálja ugyan fel az ablakokat rendesen, de igazából nem egy intelligens megoldás minden akciót mégegyszer leellenőrizetni, hogy télleg a júzer kezdeményezte-e.