• dronkZero
    #71
    Azért a nagy fikázás közepette vegyük már észre, hogy alapvetően a fényképezésben nem az a művészet, hogy hogyan fényképezel, hanem a kompozíció. Állványról fényképezve el kell találni a fókuszt, a záridőt, a fényképezett objektumok arányát és jól kell megválasztani a témát. De gyakorlatilag az, hogy _mit_ fényképez az ember, az nem az ő érdeme, alkotása. Szvsz itt sem mindegy, hogy milyen fények vannak körülötted(kompozíció), hogyan dobod fel a kamerát, mekkora záridővel fényképezel, és szerintem elsőre egyáltalán nem biztos, hogy jól fog sikerülni. Technika ez, semmivel sem jobb vagy rosszabb, mint az, hogy kézből vagy állványról. Lehetne fikázni az állványról fényképezőket, hogy mi az, hogy nem tudják normálisan megfogni azt qrva gépet?

    A művészet fogalma meg nem abszolút értékű, mindenkinek személyes(kéne hogy legyen). Én hányok attól, hogy az iskolában megmondják, hogy már pedig XY nagy és híres költő/író/festő, és ha nem így gondolod, vagy nem tetszik, akkor primitív vagy/nem vagy elég érett/egyes leülhetsz. (Tévedés ne essék, régen kinőttem már az iskolás korból.) Művészet (szerintem) az, ami saját magán túlmutatva gondolatokat és/vagy érzéseket ébreszt a szemlélőben/hallgatóban/olvasóban. _Számomra_ nem művészet a kubizmus, a Romana, vagy Britney Spears.