• halgatyó
    #51
    Ez a "természettől loptuk el" hányingert keltő tipusduma engem emlékeztet valamire.

    Amikor fiatal voltam, itt még erős lábakon állt a szocializmus. Teljes IDEOLÓGIAI rendszerével együtt. Ennek az ideológiai rendszernek -- mint mindegyiknek -- megvolt az "ön-ajnározási" részlege is.

    Emlékszünk? Ki találta fel a gőzgépet? James Watt? Nem! Papin, az orosz (Ha még 50 évig áll ez a rendszer, akkor szovjetté nyilvánították volna:-)) Ki találta fel a repülőgépet, az űrhajózást, stb. stb.... Mindegyikhez volt egy orosz feltaláló. A népi zseni. Aki a korábbi (cári) rendszerben el volt nyomva. "Nnnnna de mi most megmutatjuk a viláááágnak!" ezt próbálták közvetíteni.

    Most a természet istenítésének VALLÁSÁT kezdjük nyögni. Én állítom, hogy sokkal rosszabb lesz mint a szocializmus.

    Minden DIKTATÚRÁNAK van egy ön-istenítő ideológiája, ez a történelemben mindig így volt.
    A mostani rendszert sokan nem nevezik diktatúrának, mert megtéveszti őket a "rendszerváltás" előtti nyugati társadalmak EMLÉKE. Ám ez nagyon csalóka emlék.

    Ami felé mostanában haladunk, az egyre kevésbé hasonlít a demokráciára, meg a szabadságra. Ne tévesszen meg senkit, hogy mostanság nem a fegyverek tartják fenn a rendet!

    Csupán az ELSŐ VONALBAN nem a fegyverek vannak. Hanem a korlátlan sajtóuralom, oktatási leépítés, agymanipuláció, reklám- és agybefolyásolási tudomány. Ám ha ezek csődöt mondanak időnként, rögtön előkerülnek a fegyverek.

    A természetimádat jó ideológiai alapot nyújt arra, hogy az emberek a gondolkodásuk LEGMÉLYÉTŐL KEZDVE elfogadják, természetesnek vegyék, hogy az "erősebb" felfalhatja a "gyengébbet". Ahogyan az az istenített természetben van. Ez egy nagyon alapvető ÉLETSZEMLÉLET. Nem véletlenül terjesztik annyira az írott és elektronikus sajtó által. Már bülcsödéskortól kezdve.

    A természetimádat-vallás jól összefér a környezetvédelem-vallással (ugyanannak az eszmerendszernek a két oldala) amely utóbbi jó hivatkozási alapot ad arra, hogy a népet megfosszák az életminőségét és életminőség-biztonságát (pl. mozgásszabadság) jelentő elemektől.

    Egy nagyon kiterjedt és nagyon alattomos ideológiai rendszer elemeiről van szó. Sajnos a legtöbb embernek nem szúr szemet.