Damn Small Linux hogyan?
  • Simaji
    #1
    Hi!

    Nem tudom, hogy hallotatok e már rőlla de van egy olyan linux aminek az a neve, hogy Damn Small Linux és mint ahogy a nevéből is kitűni nagyon kicsi. Csak 110 Mb az egyész és akár Windows alatt is tud futni. Én nagyon kezdő vagyok a linux használatban de gondoltam, hogy ezt kipróbálom. Nem tudom, hogy valaki hallott e már erről a linux ról de egy kis segítségre lenne szükségem a használatához. Azoknak akik még nem hallotak rólla megadom a honlap címét ahol többet olvashatnak erről: http://www.damnsmalllinux.org/ . A kérdésem a következő: Ez a remdszer képes arra, hogy akár egy pendrive ról indítsák be. Én is így indítom be ezért a rendszer ezt a pendrive t veszi alapértelmezett meghajtóként. Csak az a gond, hogy ha pendrive ről indítok akkor azt a rendszer csak olvasható meghajtóként mount olja be és én nem tudok rá dolgokat tenni.
    Pl: Ha letöltök valamit akkor nem tudom lementeni és minden eggyes indításkor újra le kell töltenem. A rendszer egyébként a memóriába tölti be magát. A kérdés az lenne, hogy nem lehet e valahogy beállítani azt, hogy a pendrive t ne csak olvashatónak mount olja be a rendszer?
    Előre is köszönöm!
    Bye!