• dez
    #114
    "Mint már mondtam, nem számolt robbanásról beszéltek, hanem effektekről, amikhez lényegében csak GPU kell, de abból sok."
    Te beszélhetsz, amiről akarsz, de az a pali a robbanások élethűségéről beszélt, és az nem csak a grafikán múlik.

    "Nem tudom mit segít a megjelenítésben az, hogy a cell számolgat."
    Esetleg a változatosság kedvéért gondolkodhatnál is egy kicsit.

    "Lehet, hogy élethűbb lesz, de a GPU dolgát nem könnyíti meg."
    Ha az a "robbannás" pl. sok-sok egymásra tett sprite, akkor nem. De ha nem ilyen kőkorszaki megoldásokhoz nyúlnak, akkor kevesebb GPU-erőforrásból is szép és élethű robbanásokat lehet összehozni. Plusz fejlettebb robbanás-szimulációkban vertex-shadereket is be lehetne vetni, a Cellel azt is meg lehet spórolni. Tehát többféleképpen is meg tudja könnyíteni a GPU dolgát, és még élethűbb is lesz.

    "Megnéztem, grafikailag nem nagy szám."
    Nem az a lényeg, ez egy egyszerű kis demo volt, ennél sokkal jobbat is lehet csinálni.

    "És ismétlem: a mondás a GPU gyengeségéről szólt."
    1. Én is ismétlem: ne akard már kimagyarázni a nyilvánvalót. Élethűségről volt szó.
    2. Eleve nem gyenge az a GPU.

    "A fizikát meg szerintem egy kétmagos CPU simán elbírná (játék közben)."
    Na az attól függ...

    "Ezt most komoly szakmai érvnek szántad?"
    Pontosan: kicsit autentikusabb azon fejlesztők véleménye, akik nem csak odáig jutottak el, hogy kicsomagolták a devkitet, esetleg belekukkantottak a doksikba, hanem jó ideje aktívan fejlesztenek rá.

    "Pontosan mit nem olvastam el?"
    Pontosan? Azt honnan tudjam?

    "Én sem."
    Aha, látom.

    "Kissé egyoldalúan döntöd el, hogy mi a "nyilvánvaló hülyeség".
    Ha nem törnéd magad össze ennyire, hogy kimagyarázd, a számodra is nyilvánvaló lenne...

    "Nekem is, de azt is tudom, hogy nagyon sok dolog csak a gyakorlatban derül ki, így figyaelek azok véleményére, amik már kipróbálták."
    Akik kipróbálták!? Inkább azok véleményére figyelj, akik jó ideje használják.

    "Van némi különbség a doksi, és a devkit között."
    Annak, aki mindkettőbe épp csak belekukkantott, nem sok... Ennél még mindig több, ha valaki jól átnézte a doksit, és vannak előzetes ismeretei a témában (mint pl. PPC asm kódolás).

    "X360-ról van szó, nem PS3-ról."
    A Cell képességeiről beszélünk, hogy jön ehhez az X360-as devkitje???

    "A doksik segíthetik az ismerkedést, de valódi tapasztalatot csak úgy szerezhetsz, ha a vasat nyúzod. Mivel vadiúj hardverről van szó, még nincs kialakult gyakorlat, amit papírról elsajátíthatsz."
    Nyilván, de te úgy akarod beállítani, mintha a doksi alapján lényegében semmit sem lehetne tudni. Te talán nem tudsz, de más még tudhat.

    "Nem hiszem, hogy a doksik alapján ki tudod számolni, hogy egy adott (nem triviális) algoritmus milyen gyors lesz a valóságban."
    Ilyet nem is mondott senki.

    "Érdekes, vajon mit titkolhatnak? Biztos nem azt, hogy hű de erős a cell, hiszen nem titok, hanem marketing."
    Uhh, na jó, ezzel végérvényesen bizonyítottad, hogy teljesen komolytalan ember vagy.

    "Egyébként mások vagy nem ilyen szerződést írtak alá, vagy nem törik magukat a betartásával, mert elmondták a véleményüket."
    Azt nyilván elmondhatják, ami amúgy is hozzáférhető hivatalosan is. Viszont mint már megbeszéltük, félreértetted annak a személynek a röviden kifejtett véleményét.

    "Az igen, de a többi nem."
    Ne kavarj, te a Genjiről is azt mondtad, hogy nem.

    "És az elvárható az induló játékhoz képest értendő, nem a konzol elméleti teljesítményéhez, vagy egy jobb PC-s játékhoz képest."
    Ki mondott mást?

    "Te meg nemrég még azt mondtad, hogy az első játékok is már elég jól ki fogják használni a cell-t."
    De nem azt mondtam, hogy az első 3 játék is fullra ki fogja használni. Hanem hogy viszonylag korán ki elkezdik majd használni. És fokozatosan egyre jobban, mert lesz mire. Te meg igazat adtál azoknak, akik azt írták, hogy évek múlva is alig fogják használni...

    "Az eddigiek alapján mégis inkább azoknak lesz igaza, akik szerint még legalább egy év kell ehhez, vagy akár több is.
    Te több évről beszéltél, nem egyről.

    "Kikeressem?"
    Csak tessék! Kíváncsian várom, mit akarsz félremagyarázni.

    "Akkor miért nem használják?
    1. Mert ahhoz eleve a játéknak is kiterjedt fizikára kell épülnie, ami ma még nem általános.
    2. A legelső projektek indulásánál még nem volt elérhető.

    "Nem azért jobbak a Sony játékai, mert jobban programoznak, hanem mert jóval hamarabb megkapták a vasat, meg minden dokumentációt. És valószínűleg több erőforrással is rendelkeznek
    Nem csak ezeken múlik a dolog. Erőforrásai meg bőven vannak egy pár cégnek.

    "mint más fejlezstők, akik még nem akarják magukat teljesen elkötelezni."
    A normálisabb cégek létrehoznak egy PS3 diviziót.