• Gerygrey
    #45
    Én nem ítélem el az amerikait aki nem tudja megmutatni az eu térképén magyarországot, vagy összetéveszti bukarestet budapesttel. Valószínűleg ha két szomszédos, jelentéktelenebb usa államban létezne két hasonló nevű város, én is bajban lennék. Egy üres usa térképen biztos hogy nem tudnék 5-6 usa tagállamnál többet legalább hellyel-közzel pontosan berajzolni, vagy megnevezni a határok alapján.

    Ha bármilyen oknál fogva információra van szükségem egy számomra teljesen ismeretlen országról akkor google, és kb 5 perc múlva tudom hogy hol van, hányan lakják, hány méter magas a legnagyobb hegysége, ki az uralkodó/elnök, mi a fővárosa és annak nevezetességei, hogyan alakult az ország gdp-je az elmúlt 25 évben, mikor indul az első gyorsvonat ünnepnapokon a fővárosból a tőle 400 km-re levő nagyvárosba, és hány fokos a gyerekmedence vize az ország legnagyobb termálfürdőjében. Olyan világot élünk, ahol a lexikális tudásnál sokkal többet ér az információk lelőhelyének és az ehhez szükséges technológiák ismerete.