• BlackRose
    #43
    Nézd én egyszer elolvastam az országokról mindent az Encartaban, a Britannicaban és a CIA Factbook-ban... gondolkodtam már a Wikipédián is, de ott piszokul sok az szöveg... nincs annyi időm. :) a suliban szart sem tanultunk meg, mégha mindent megtárgyaltunk is az órán, kevés ragadt rá az emberekre...

    Különben szerintem sokkal fontosabb, ha olvasod az újságot, hogy a környezetedet ismerd, ezenkívül kb. USA, EU, Kína és Japán, és vége a többi dolog nem érint, egyáltalán semmi okod tudni, hogy Szudán hol van, persze ok ha tudod, és ok ha azt is tudod, hogy Szomáliával, Csád-al és Egyiptommal is határos, meg hogy többségben muzulmánok lakják, de ha nem tudod semmi baj, mert nem érint semmi sem ami ott történik. Mi a fene történik a világban, halgasd meg mit mond Gyurcsány ez közvetlenül fontos, mert amit az mond azt érzed a legjobban, akkor mit mond Barroso (esetleg Merkel, Blair és Chirac) mert az EU-ban vagy és mit mond Bush mert az USA nagyon nagy pénzügyi, katonai stb. hatalom. Már Kína (még) nem annyira fontos, kivéve ha nincs az USA és az EU belekeverve... a többi nem hírek, csak idővesztés (ha itt élsz).