• Gerygrey
    #18
    Ugyanezt írtam én is. Csak nem az olcsó gyártó veszi meg a nevesebbtől a selejtet, hanem a neves gyártó adja el nekünk az olcsó gyártó nevével fémjelezve a gyengébb minőségű terméket. Ami gondolom arra vezethető vissza, hogy - a konkrét példánál maradva - a samsung megveszi a toshiba tv részlegét, hogy aztán az ő nevén árulja a gagyit. Hasonló megfigyelhető az autóiparban is, például volkswagen -> skoda. A skodának a büdös életben nem lett volna annyi tőkéje hogy beindítsa egy fabia/octavia színvonalú autó gyártását, a vw-nek viszont milyen jól jön hogy a "nem annyira jól sikerült" golf/passat motorokat is pénzzé tudja tenni. Mondom mindezt úgy, hogy lassan 3 éve egy fabia boldog (és abszolút elégedett) tulajdonosa vagyok, tény hogy nem egy golf, de nekem, kispénzű felhasználónak tökéletesen megfelel arra hogy eljussak vele "a" pontból "b"-be. A pc-piacon is vannak, akiknek az ár az elsődleges, az ő igényeiket kielégíti az olcsóbb termék, amelynek minősége ténylegesen gyengébb mint a neves gyártóé.