• Migege
    #88
    Azt írták, hogy a CS mikor megy fel linuxra 3 katt alatt. Rákeresel Cedega/Winex. 10 perc alatt felnyomod, és jéé! Minden játék működik a gépigényét nem átlépve. Én egy 700Mhz-s notebookon próbáltam ki 8Mb-os videókártyával. Én nem próbáltam még Vistát, de azt elmondanám coolpet, hogy akányhányszor raksz fel windows-t a gépedre először le kell szedni a többi op.rendszert, mert kitolja őket a grub-ból. Én akárhányszor nyomtam fel újra a WinXP-t újra kellett húznom a linuxomat is. Én Ubuntu linuxot használok, és nekem mindenre tökéletesen bevált. Persze a configolása nem 10 perc volt, de a SuSe ezt is megoldja. Csak én azért használok Ubuntut, mert azon jobban lehet programozni. Mielőtt valaki a kinézetével jönne át lehet alakítani egy netről leszedett csomaggal akár Vistás kinézetre is. Az enyém azon van, és nekem ez tökéletesen megfelel, sőt még jobb is. Egy-két speckó dolog nem megy rajta csak, de arra ott van az XP. Példának okáért a SUB-316-os vezetéknélküli nethez még nem találtam linuxos drivert. Mást én még nem találtam, ami nem menne rá. IBM-es régi gépre kicsit nehezebben áll be, de a 6.10-es-ben már ennek a megoldására is láttam előkészületeket. Láttam már csak játékgépnek használt csúcsgépen is linuxot futni nagyon is jól. Az egyszavas parancsokkal egyetértek, de aki nem akar gépelni, annak van egy-két hasznos alapból is feltelepülő Csomagkezelő, Telepítőkereső.