• Morden23
    #70
    Tulajdonképpen minden, általam XP alatt használt progi felkerült a Vista alá is. A különbség annyi, hogy az XP 250-275MB memóriát zabált, a Vista 400-420at.

    Talán a startup az, ami esetleg lassabb, de nem nagyságrendekkel - az meg, bevallom, nem igazán érdekel, hogy 10 vagy 13 másodperc alatt indul-e el a Win, ennyire nem sietek sehová.
    Drivertámogatás nyilván nem a legfaszább momentán, az majd megoldódik (ahhoz képest végülis megette az XP-s Terratec drivert is).

    Abban persze igazad van, hogy ha minden szarral agyonlassítom a gépemet, akkor BÁRMI kurva lassú:)
    Ezt annyival lehet megoldani, hogy tudatosan telepítgetsz, nem futtatsz 10millió full felesleges szoftvert egy időben.

    Mindettől függetlenül én jelentős sebességnövekedést tapasztaltam a Vista alatt - jelentőset úgy kell érteni, hogy ÉN éreztem a különbséget, azaz használat közben kényelmesebb, kezesebb volt.

    Nálam egyszer sem sikerült kékhalált produkálnia (megjegyzem, ez az XP-nek sem volt gyakori szokása errefelé). Megint más kérdés, hogy ésszel telepítettem, nem minden felesleges szart, csak azért, hogy megnézzem, mikor fagy le a Win.